Jak to jest być turystą we własnym mieście?

27677bff5cee6d88742cd50fa8ee5a85_1920x1080
Każdy powinien znać wszystkie zakątki swojej okolicy. Znamy najbliższe sklepy spożywcze, miejsca gdzie można „wypuścić” dzieci i rzecz jasna domy przyjaciół. Ale czy na pewno znamy każdy kąt swojego miasta na wylot? Kiedy ostatnio wychodziliście z domu na spacer (bez psa, bez żadnego celu)? Apeluję, więc o powstanie i ruszenie tyłków z kanapy sprzed telewizora. Odkryjmy swoje miasto od nowa!Proponuję wybrać się ze mną na krótką wycieczkę po własnej okolicy.
1. Wejdźcie na Wikipedię i wklepcie tam nazwę swojego miasta, nawet nie wiecie ile stamtąd możecie się dowiedzieć. Ja na przykład dowiedziałam się, że niedaleko mojego domu znajduje się dawna synagoga Żydowska, która dzisiaj stała się nowoczesną księgarnią. Nieźle, nieźle!
Jeśli waszego miasta nie będzie na Wikipedii wystarczy, że wyszukacie je po prostu w Google. Zawsze trafią się jakieś ciekawostki.
2. Następnym krokiem jest przeglądnięcie ciekawych atrakcji turystycznym twojego miasta, tak jakbyście byli turystami. (Tak, od tego wzięłam tytuł wpisu) Wystarczy wpisać do wujka Google frazę „(nazwa miasta) atrakcje turystyczne”
3. Spróbujcie wybrać się w te miejsca, a jeżeli z jakiś powodów nie możecie, to wystarczy że weźmiecie do ręki telefon i zaczniecie pstrykać zdjęcia wychodząc z domu i przemieszczając się po zakątkach waszego miasta.
Tutaj macie filmik z moim turystycznym zwiedzaniem pobliskiej okolicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>