Letnia metamorfoza wnętrz oraz przesilenie letnie według Google Doodle

20170609_151906

Każdy wie kiedy jest pierwszy dzień lata, bo uczyliśmy się tych dat jeszcze w przedszkolu, a jednak wujek Google chce nam tę naukę zmącić. A więc proszę szybko podać mi datę przesilenia letniego – 22 czerwca, proszę pani! A wujek Google odpowiada: 21 czerwca to pierwszy dzień lata!

Zawsze mi coś w tych datach nie pasowało, myślałam, że to wina stref czasowych, ale zaczęłam szukać więcej i wynalazłam taki oto wniosek:

Pierwszy dzień lata ukazany przez Google 21 czerwca odnosi się do lata astronomicznego, czyli oznacza porę  najkrótszej nocy w roku. Słońce wschodzi o godzinie 4:14, a zachodzi o 21:00. Google powinno opisać, więc swoje Google Doodle ”pierwsza noc lata – 21 czerwca, pierwszy dzień lata – 22 czerwca”. (Naciśnijcie różowe „Google”, aby zobaczyć wszystkie Doodle. Kliknijcie na różowe „Doodle”, żeby dowiedzieć się, co to znaczy).  :mrgreen:

Tak oto zrozumiałam gadaninę przeglądarki. A teraz coś z internetowych faktów:

Lato astronomiczne rozpoczyna się w środę 21 czerwca. To dzisiaj noc będzie najkrótsza w całym roku, każda następna będzie nas już przybliżała tylko do zimy. Data ta jest ruchoma – niekiedy pierwszy dzień astronomicznego lata ma miejsce 22 lub 23 czerwca. Lato kalendarzowe jest niezależne od położenia Słońca względem Ziemi.

deser.gazeta.pl

Myślę, że problem z datą mamy już z głowy to teraz czas na metamorfozę wnętrz na bardziej letnią. Doszły mnie słuchy o kilku trendach tegorocznego lata we wnętrzach i postanowiłam podać wam 3 propozycje zmiany czegoś w swoim otoczeniu. Przy każdym przykładzie umieściłam pomysł lekkiej zmiany poduszek do wprowadzenia letnich zmian w domu w odpowiednim stylu. Zmiana otoczenia nie musi przebiegać gwałtownie. Daj sobie odpocząć: pozamieniaj poduchy, kolory ścian, dodawaj roślinki.  Nie musisz od razu wywalać wszystkich mebli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>