Urodziny Radownisi – 6 lat blogowania – Jak robić zdjęcia z imprez?

blog

Mam dla was zagadkę. Czy urodziny ma mój blog, czy ja? Bo niby w temacie jest blogowanie, ale pierwszy wpis na blogu pojawił się dopiero w sierpniu… no już nie będę was podtrzymywała. Otóż dzisiejszego dnia o godzinie 17:20 (to już za 5 minut) będę starsza aż o rok!  :lol:

Złożyło się także, że to właśnie w maju stworzyłam sobie mój pierwszy z sześciu blogów. Podwójna okazja do świętowania! Z tej okazji zaczęłam robić zdjęcia na moim urodzinowym przyjęciu wpadłam na pomysł pokazania wam poradnika dotyczącego fotografii urodzinowej.

Poradnik fotografii urodzinowej

1. Pomysły 
Nie ma dobrego zdjęcia bez dobrego pomysłu. Zamiast klepać ciągle taki sam sposób zdjęć, zachwyćmy naszym pomysłem i pokażmy jak świetnie bawimy się na imprezie.
2. Perspektywa
Baw się perspektywą. Jak nie z dołu to z góry.  Czemu nie zrobić zdjęcia do góry nogami? A może jednak jeszcze inaczej… Bawmy się perspektywą, nie wiadomo co  nam z tego wyjdzie.
3. Światło
To temat hipotetycznie tabu. Niby każdy o tym mówi, ale nikt nie wie co zrobić, by kiepskie oświetlenie na imprezie zamienić w cudo na zdjęciu. Ja sprzedam wam ciekawą wskazówkę, jaką od niedawna się zachwycam. Jeżeli mamy możliwość zmiany ISO (taki wskaźniczek czułości na światło), np. w lustrzance, ustawmy go na tyle, na ile jesteśmy w stanie znieść widok kolorowego szumu na zdjęciach (im wyższa czułość, tym większy szum na zdjęciach). U mnie jest to…  Polecam aplikacje camera A jeżeli nie macie takiej możliwości z powodu kiepskiego kompaktu, użyjcie lampy, byle nie błyskowej. Uwaga! Nie na każdej imprezie jest taka możliwość.
A teraz mniej zaawansowanie.
Światło jest chyba najistotniejszą rzeczą na fotografiach z imprez. Pamiętajmy, by nie używać lamp błyskowych! Posługujmy się lampami używanymi podczas naszego party. W najmniej sprzyjających okolicznościach poprośmy kogoś o zapalenie latarki gdzieś z boku, nigdy nie w twarze tancerzy. Buzia wydaje się wtedy mało naturalna.
4. Tło
Praktycznie na imprezach tłem są zwykłe ściany czy DJ. Ale my lubimy kombinować, więc załóżmy coś za tło. Może to być bluza z rekinami naszej koleżanki albo serpentyny.
5. Zastanów się
Nie chce tutaj zagładzać wszystkich podanych przeze mnie wiadomosci, ale zanim dotknięcie aparat zastanówcie się. Nad tym czy na pewno chcecie zrobić zdjęcie , które oddaje w pełni wasze zycie, gdzie chcecie opublikować takie zdjęcie. Nad wszystkimi szczegółami .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>