Don’t worry, be happy! Nie martw się, bądź szczęśliwa! A może jednak martw?

Zdjęcie (5)

Ostatnio byłam zamyślona w temacie tego czy warto się martwić. Pierwsza myśl była rzecz jasna negatywna, bo po co się martwić na zapas. Ale im bardziej się zamyślałam tym bardziej wydawało mi się, że zamartwianie się jest potrzebną rzeczą. Pomaga nam wczuć się w czyjąś sytuację, opanować złość… A dzisiaj opowiem wam jakie są moje sposoby na odprężenie po stresującym zamartwianiu.

Aby być szczęśliwsza:

- Przeglądam blogi od początku do końca – uświadamiam sobie w ten sposób, że każdy zaczyna od małych kroczków i ważne żeby się nie poddawać.

- Codziennie (w miarę możliwości) wychodzę sobie na krótki spacer czy bieganie – bieganie pomaga odświeżyć umysł i popatrzeć na rozmyślaną sprawę  z nowej perspektywy. Nie raz taki spacer pomógł mi wydostać się z tarapatów.

- Spisuje swoje prawdziwe cele, zalety, marzenia…- oczyszczeniem umysłu to jest to, czego potrzebuje w ciężkich momentach.

- Samotnie wpadam do kina – czemu nie pośmiać się czy popłakać samotnie?

- Umawiam się na spotkanie z przyjaciółką – najlepszy sposób na poprawę nastroju i podtrzymywanie prawdziwych, cennych relacji.

- Oddaje się w pełni mojemu hobby – żadne tam czytanie książek! Fotografia i porządki to moje ulubione czynności!

-Sadzę roślinki – więcej przeczytacie o szczęściu z tego wypływającego w TYM artykule.

- Kupuje! – absolutnie co tylko chcę… tylko z kasą najgorzej.

- Spisuje wszystko - Zapisuje wszystkie rzeczy jakie chodzą mi po głowie, wszelkie sprawy do załatwienia i uporządkowuje swój  umysł.

A czego chcę spróbować (do zaktualizowania):

- Ugotowanie wyszukanej, fantazyjnej potrawy, której nigdy wcześniej nie próbowałam :mrgreen:

- Czytanie książki po angielsku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>