Śmiech to zdrowie – każdy ci to powie!

Zdjęcie (5)

Każdy mi mówi, że za często się śmieje, ale ja nie uważam tego za wadę. Powodów do śmiechu mamy bardzo wiele – zazwyczaj dostarczają nam ich nasi bliscy lub zabawne sytuacje, jakich codziennie dostarcza nam życie. Każdy wie, że śmiech to zdrowie – stare polskie przysłowie jest na co dzień obecne w naszym życiu. Czy zastanawiałaś się jednak, jak dokładnie śmiech wpływa na Twój organizm i dlaczego warto się śmiać?

Niedawno zrobiłam pewien eksperyment. Przechodząc przez najruchliwszą ulicę mojego miasta zaczęłam się uśmiechać do każdego, a następnie śmiać się z niczego. Inni ludzie patrząc na mnie, trochę  z politowaniem, również zaczęli się śmiać. Mimo tego, że wiem, że śmiali się ze mnie a nie ze mną, to jest mi to obojętne, bo wiem jak ważny jest uśmiech i uwielbiam innym w tym pomagać.

Znalezione obrazy dla zapytania śmiech to zdrowie

„Śmiech rozładowuje stres, pomaga odreagować napięcie i zdenerwowanie. Gdy się śmiejemy, w naszym ciele zachodzą podobne zmiany jak podczas wysiłku fizycznego: głębiej oddychamy, przez co lepiej dotleniamy mózg, serce bije szybciej, poprawia się też ukrwienie ciała. Naukowo dowiedziono też, że radośni ludzie rzadziej chorują  – w przeciwieństwie do ponurych. Uwalnia endorfiny, które łagodzą ból i wywołują uczucie zadowolenia. Podobno minuta śmiechu działa jak 45 minut relaksu, a ponadto przedłuża życie o 10 minut. Oczywiście podczas śmiechu w ruch zostają wprawione mięśnie twarzy. Jest to dla nich świetny masaż. Dzięki niemu nasza skóra staje się jędrniejsza.

Jak więc widać śmiech może mieć naprawdę duży wpływ na nasze zdrowie, dlatego zainteresowali się nim lekarze i powstała koncepcja leczenia śmiechem (To dopiero śmiech :-D) .”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>