Poradnik na temat stylu urządzania mieszkania + encyklopedia stylów wnętrzarskich

Shabby Chic

Myśląc o stylu mam na myśli charakter naszego „gniazdka”. Na początku chciałabym wam powiedzieć o wpadce mojej rodzinki. Kiedy urządzaliśmy swoje mieszkanie każdy miał inny zamysł, więc moja mama podzieliła pokoje tak, by każdy mógł dodać swój głos. A jak wiadomo każdy ma inny styl. Każdy pokój w mieszkaniu miał być inny. Na szczęście pan z Ikei wybił nam ten pomysł z głowy. Dzięki Maciek!

Zamysłem tego wpisu było przedstawienie wszystkich stylów, ale kiedy zobaczyłam ile ich jest (ok.70) 8-O . A ja nie mam tyle czasu, więc pomyślałam, że co kilka dni będę dodawała małą grafikę do tego wpisu na temat któregoś z tych stylów, a pod koniec (może) roku stworzy się taka ciekawa encyklopedia. Poza encyklopedią chce wam opisać kilka problemów dotyczących stylu urządzania domu. Pod koniec wpisu znajdziecie encyklopedię charakterów mieszkań.

Największe pomyłki przy aranżacji mieszkań

Wymiana mebli: Aranżując mieszkanie pamiętajmy o tym, że niedługo meble jak i dodatki nam się znudzą. Pozwólmy sobie wtedy zmienić to i owo. Jeżeli jednak stworzyliśmy dom pod wpływem emocji i nazajutrz nam się nic nie podoba powinniśmy się uspokoić i na spokojnie przemyśleć w jakim stylu powinno być całe mieszkanie, bo jak wiemy…

Spójne style: Mieszanie zbyt dużej ilości stylów spowoduje, że w całe mieszkanie wkradnie się chaos i bałagan. Zdecydujmy się na max. 2 style i konsekwentnie się ich trzymajmy. Zadbajmy więc o to, by w całości określić styl mieszkania, aby nie powstał projektowy miszmasz.

Gotowe inspiracje: Inspiracje internetowe, czy po prostu realistyczne powinny nam służyć jako (no właśnie?) inspiracje, a nie gotowce. Meble wyglądają całkiem inaczej w innych pokojach. Kopiując w ten sposób całość możemy utracić potencjał naszego wnętrza.

Kolorystyka: Kolory powinny pasować do mebli jak i dodatków, a jakie do jakich dowiecie się z tej () grafiki. Fajnym pomysłem jest użycie tych samych kolorów do dodatków i kolorów ścian, a kolorów do nich kontrastujących do mebli. Pamiętajmy też, że kolory należy dobrać do pomieszczenia. Jasne barwy je powiększają, natomiast ciemne powodują jego zmniejszenie.Znalezione obrazy dla zapytania koło barw, które pasują do których?

A teraz zapraszam na przegląd encyklopedii stylów. Aby powiększyć obraz, kliknij w niego. PS. Są to moje grafiki, więc nie zezwalam na ich publikowanie na innych stronach bez mojej zgody. Grafiki są w rozmiarach 176×228

               

Jeden komentarz do “Poradnik na temat stylu urządzania mieszkania + encyklopedia stylów wnętrzarskich

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>