Przygotownik do świąt! ❄

20161217_143612-01

Hej! Czujecie te święta?  Ta, ja też nie. Ale z przygotownikiem (wymyślone przeze mnie słowo) zdziałamy ile tylko się da, żeby poczuć tę wigilię. Na początek zapraszam do poradnika – Jak zrobić zdjęcie choince. Na sam początek ubierz ją w piękny wełniany sweter… Haha, ależ ja dowcipna!  :-D Za dużo świątecznej energii. Na pewno nie rób tego na szybko „bo ja mam już choinkę i jest najpiękniejsza na świecie”. Jeśli tak myślisz to zrób,  żeby tak wyglądała na zdjęciu. Nie najlepiej wyglądają zdjęcia w stylu „telefonem mamy”. PS.  Moja mama nie ma dotykowego telefonu, stąd ta nazwa.

Nudno wyglądają zdjęcia, w których widać że świąteczne skarpety suszą się na grzejnik za choinką. Postaraj się zmienić swoje położenie, np. pod choinką. Jeśli już jesteśmy przy położeniu spróbuj (chyba że masz choinkę gigant) zrobić fotkę z góry.

Nie dodawaj lampy błyskowej! Dobrym pomysłem jest ukazanie choinki ze skarpetusiami. Nie zapomnijmy o lampkach! 

Zrób foto jednej bombki, to zawsze dobrze wygląda. Jedyne co wydaje się trudne to wyostrzenie tej bombki. Mam jednak na to nietypowy sposób. Zamiast klikać w ozdobę bombki, dotykam fragment od światła wygląda to tak: 

Są też inne pomysły na foto z choinką,  np. autoportret jak i mój pomysł „między kolanami”. 

A o co chodzi z zapachem klimatu świąt? Z czym kojarzą ci się święta?  Mi z zapachem cynamonu, przyprawy korzennej. Z pływającym w wannie karpiem. Z cudownie przystrojoną choinką. Z białym śniegiem. Z ciemnością o 15. I przede wszystkim z prezentami! Ale to dopiero początek, można by wymieniać i wymieniać. A więc „zapach” świąt jest to indywidualny klimat, z którym kojarzy nam się gwiazdka. Jak go poczuć? Pomóż mamie w przygotowaniu 12 świątecznym dań. Zadbaj o dekoracje domu: 

Pobierz świąteczną playlistę. Tu macie listę od „My pink plum”: 
http://www.mypinkplum.pl/2015/12/nasza-swiateczna-playlista.html?s=Playlist
 Można także wykonać domowe potpouri, to znaczy takie ładne, pachnące ozdoby nawiązujące do świąt. Od NiebałagAnki:

potpourii-1

Dziękuję za przeczytanie i Wesołych Świąt!  :mrgreen:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>