Dzień oczami dziecka – wywiad z „Kreatywnikiem”

mpdncat55db2c3a9a3698.44765056
Przyszedł czas na następny wywiad na moim blogu. I tym razem zabrałam się za osobę, która ma do czynienia z dzieckiem, a nawet z dwójką.  Przed państwem witamy:
Znalezione obrazy dla zapytania kreatywnik
1. Skąd bierzesz pomysły na te rozmaite zabawy?

Pomysły często znajdują się same.
Właściwie to powinnam powiedzieć, że biorą się zewsząd. Znaczna część z nich powstała w mojej głowie, kolejna część to pomysły realizowane przeze mnie przez wiele lat pracy jako nauczyciel przedszkola. Całkiem sporo inspiracji odnajduję też w sieci. Pomysłodawcami wielu blogowych wpisów są też moje pociechy.

2. Jakie andrzejkowe gry polecisz innym mamom.

Przyznaję się bez bicia, że z moimi dziećmi jako takich andrzejkowych zabaw czy gier nie praktykujemy. Może kiedyś się to zmieni – czas pokaże. Za to w wieczory chętnie skupiamy się – całą naszą trójką – na grach planszowych. Sporo frajdy wciąż przynosi nam stary poczciwy „Chińczyk”, ostatnio równie dobrze bawimy się przy grze „Dobble”.

3. Co zrobisz, kiedy twoje dzieci dorosną i nie będą już chciały uczestniczyć w tworzeniu bloga?

Póki co dzieciaki mają na to ochotę, jeśli nie będą chciały oczywiście nikt ich do tego zmuszać nie będzie. Nie gdybam co będzie za jakiś czas, bo to zbyt odległe momenty i tak na dobrą sprawę nikt nie jest w stanie przewidzieć co będzie. Nie ma sensu więc zaprzątać sobie tym głowy dziś.

4. Jaką zabawę najbardziej lubisz?

Lubię spędzać czas z moimi dziećmi. Ponieważ przez naszą dosyć zabieganą codzienność (praca, moje studia podyplomowe, przedszkole, rehabilitacja) owego czasu spędzanego razem jest znacznie mniej niż bym tego chciała cieszymy się każdym sposobem spędzania go wspólnie. Najbardziej? Największa frajdę sprawiają mi, zresztą podobnie jak i moim dzieciom, zabawy różnymi masami plastycznymi.

5. Na zakończenie: Dlaczego założyłaś bloga?

Jestem z wykształcenia pedagogiem, terapeutą szkolnym oraz nauczycielem przedszkolnym. Z zamiłowania malarką amatorką i rękodzielnikiem. Taka ze mnie właśnie artystyczna dusza. Kreatywnik stał się połączeniem tego co lubię i kocham – pracy, spędzania czasu z dziećmi i zamiłowania do tworzenia.

Bloga zaczęłam pisać, kiedy przebywałam na urlopie wychowawczym. Wtedy najbardziej brakowało mi właśnie przygotowań do pracy – majsterkowania, tworzenia, dzielenia się pomysłami z innymi.

Odkąd moje dzieciaki osiągnęły wiek „prawie przedszkolny”  (jakieś 2,5 roku) angażować zaczęłam je do kreatywnych prac, a że te pociechom bardzo się spodobały… nie było wyjścia, by nie realizować się w tym temacie.

A tak na zakończenie zapraszam do zobaczenia:
http://kreatywnik.bloog.pl/index.html

Jeden komentarz do “Dzień oczami dziecka – wywiad z „Kreatywnikiem”

  1. Kocham gry planszowe. Osobiście mogę polecić gre ,,hamburger”. Można w nią grać i z dorosłymi i z dziećmi, samemu ustalając poziom trudności. :D A no i uczy… pozdrawiam :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>