Podróże z klapkami: Sopot

sopot
Zastanawiałam się ostatnio czy nie byłoby prosto wyrzucić wszystko co się ma. Opuścić wszystkich i zacząć wszystko od nowa. Ale jednak żal tych wszystkich rzeczy. To sprzedać?  Można!  Ale po co? Żeby zacząć składować je od nowa? Ale żal tych wszystkich spędzonych miłych chwil. Doszłam więc do wniosku, że potrzebny jest Project Life- amerykański wytwór wyobraźni, który ma na celu zatrzymanie się w obecnej chwili. W ten sposób powstał ten cykl. Wspominki z wakacji zatrzymują nas w czasie.
A więc przyszedł czas na nasze ojczyźniane (jest takie słowo?) morze. Bałtyk! Przypomina mi się piosenka tytułowa z „Timona i pumby”-”Hakuna matata!”.
Jak lepiej się odstresować niż na plaży? To chyba najlepszy wybór na wakacje. Dzieci się wyszaleją (w tym ja) w wodzie i w piachu, a ty leżysz na leniwiej plaży jedząc lody. Jednakże nadmorskie kurorty pełne są równie ciekawych atrakcji. Na przykład Sopot gdzie spędziłam tegoroczne wakacje posiada restauracje „Wielkie stoły”.
Aby zobaczyć na plaży wspaniałe i kolorowe kutry, a obok nich przystań rybacką wystarczy przejść się kilka kroków od mola. Zostało tam obecnie kilka takich załóg. Sąsiadują z ”Barem Przystań”, gdzie można posmakować świeżej ryby pod różnymi postaciami, którą serwują rybacy.
Największą chlubą tego miasta jest Molo. Molem nazywamy most nad morzem, a jego przedłużeniem jest monciak, to taki deptak.  Na nim można zauważyć krzywy dom. Niestety nam nie starczyło czasu i musiałam szybko biec na statek…
Ciekawym przeżyciem jest rejs. (Ja odbyłam wycieczkę na półwysep Hel) Wrażenia niezapomniane! W Sopocie istnieją rejsy romantyczne lub zwykłe. Te pierwsze odbywają się na morzu i trwają ok. 1,5 godz. Te normalne tyle samo, jednak różnica jest taka, że zwykłe trwają 1,5 godz w jedną stronę, potem mamy czas wolny i spowrotem. W romantycznych prowadzą nas jedynie wokół morza bez przystanku. Jest to tak jak z autobusami. Wybieramy czas przyjazdu i odjazdu oraz miejsce docelowe (Gdańsk, Gdynia, Sopot, Hel).

http://www.zegluga.pl/zatoka-gdanska.html
 (pamiętajcie, że na miejscu może okazać się, że cennik i godziny odjazdów mogą nie być takie jak tu)^.^
Nawet nie wiecie jakie to uczucie kiedy idziesz kilka kilometrów wzdłuż brzegu i w ogóle się nie męczysz, a w głowie szumi jedynie woda. Polecam w nocy!
Dobranoc!

Uwaga! Wszystkie zdjęcia są moje! Nie pozwalam publikować ich na żadnym innym portalu bez mojej zgody!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>