Dzieckiem być: Zdaniem bajki

Dzieckiem być- Zdaniem bajki
Na sam początek przepraszam za brak wpisów na wrzesień i październik. Miałam kalendarz wpisów, ale powód jest nieco inny. Na blogu zadziały się gruntowne zmiany m.in. zmiana logo, przestawienie kolorów, widgetów, trudno było mi to robić wraz z nauką i pisaniem wpisów, dlatego po prostu odpuściłam. Poza tym planowałam kilka niespodzianek, a dzisiaj poznacie jedną z nich. Mam nadzieje, że nie będziecie źli. :cry: Posty przerzuci się na październik. Pozmienia się trochę, a blog będzie działał jak przedtem.
Chcę też opowiedzieć o tym cyklu. Tak to cykl. Będą 2-3 wpisy na ten temat. Więcej nie mogę zdradzić. Chyba zmienię nazwę bloga na: „Tajemniczy sekret”!  8-) Nie wykluczone, nazwa zastrzeżona .Znalezione obrazy dla zapytania ce
Miesiąc temu (5 września) odbył się światowy dzień postaci z bajki. Postanowiłam stworzyć grafiki na ten temat. Trochę mnie poniosło i przesadziłam. Pierwsza z moich przecudnych <<jestem taka skromna>> grafik ma tytuł „mapa bajek”. Ukazuje ona moje wyobrażenie na temat miejsc bajek w naszym realnym świecie.
Drugą nazwałam „zdaniem bajki”. Pokazuje alfabet znanych zdań z bajek. Pragnę dodać, że oglądanie bajek uczy i rozwija wyobraźnię.
Trzecia „lata bajek” to urzeczywistnienie czasu akcji bajek w naszym świecie.
Chcę wam powiedzieć, że spełnić marzenie nie jest wcale prosto, ale kiedy już się to zrobi ma się niesamowitą, nie do opisania satysfakcję. Na przykład moim marzeniem było stworzenie bloga, wyjazd za granicę i buuum. Chciałam stworzyć kolejna grafikę na ten temat, ale się powstrzymałam. Wystarczy, że zapiszesz na kartce swoje pragnienia, a rozwój ci je zapewni. Nie masz marzeń? Nieprawda, po prostu ich jeszcze nie odkryłaś. Ja do dzisiaj żyłam w stresie, po co mam żyć! Nie mam celu! Postanowiłam stworzyć pewną wskazówkę, a nóż wam coś wpadnie do głowy.
Mam dla was 2 w zasadzie to 3 zadania:
1. O czym można marzyć?  Podaj 4 dowolne przykłady.
2. Dlaczego warto marzyć? Podaj 3 argumenty.
3. Moim marzeniem do spełnienia jest…, np. lot w kosmos jednak kiedy podeszłam do tego racjonalnie, zauważyłam, że to nie do spełnienia. Pomyślcie, więc najpierw nad swoim marzeniem czy jest ono rzeczywiste.  A 3 zadanie jest takie by napisać w komentarzu jakie marzenia mieliście w dzieciństwie, a jakie dziś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>