Nie chcę myśleć! Chcę się skupić! + grafika

Czasami chcę spędzić produktywny dzień, ale się nie da:
23:59, dziecko śpi, zmęczenie, a ty łazisz po domu i nie wiesz co robić. Znam to. Co zrobić by tego uniknąć?
Planować! Lata, miesiące, dni, godziny, minuty (dobra bez przesady).
Zapisywać! Notatki, listy, wspomnienia.
Gdy zapisywałam kolejne pomysły na wpisy, miałam w mózgu milion innych myśli. Od tych obiadowych po marzenia. Postanowiłam zrobić restart mózgu. Zapisać wszystkie moje myśli. Ale jak to zrobić? Miałam zapisać je na papierze, ale niepotrzebnie marnowałabym aż tyle… zeszytów. Postanowiłam na elektronikę. Niestety nie mam w telefonie zwykłych notatek, wiec musiałam je zainstalować. Dużo naczytałam się o Evernote i absolutnie skradł mi serce! Obsługa jest prosta, więc nie będziemy sobie zaprzątać tym głowy, bo przecież nie o to nam chodzi!

Następnie zaczęłam zapisywać moje myśli. Wyszło duuużo i niewiadomo gdzie, co było. Postawiłam na kategorie. Gdy tylko w głowie była jakaś myśl natychmiast zapisywałam ją w odpowiedniej kategorii. Podzielę się z wami kilkoma przykładami:

Rzeczy do zrobienia
Ta kategoria została rozbita na podkategorie:
W tym tygodniu, np. kupić nową pościel
W tym miesiącu, to lato, następne lato itd.

Czynności, które …
Lubię - gotować, tworzyć grafikę, organizować, robienie zdjęć
Nie lubię - dzwonić, sprzątać podłogi, rysować

Cytaty
„Jestem odważny kiedy trzeba. Odwaga to nie jest narażenie się bez potrzeby.” Mufasa

Marzenia
Zdecydowanie moja najbardziej ulubiona kategoria. Chciałabym pojechać do Grecji i Włoszech i skakać ze spadochronem!!!  :mrgreen:

Moje „ja”
Rzeczy składające się na moją oryginalność, czyli: kolor niebieski, Grecja, wracanie do swojego świata.

Okazało się że pozbyłam się zbędnego balastu i moja koncentracja wzrosła o połowę. Nie myślałam już o rzeczach które zaprzątały mi głowę. Od tego momentu zapisuję wszystko co zaprząta mi głowę, by tego nie zapomnieć, a notesy i notatniki mam zawsze przy sobie.
Korzystając z okazji chciałabym pokazać wam moją pierwszą grafikę do pobrania na tym blogu, a nie w moim życiu. „moje cele” w stylu minimalistycznym.

Jeden komentarz do “Nie chcę myśleć! Chcę się skupić! + grafika

  1. U mnie w moim planowaniu największy problem jest przekładanie… że jutro, że za tydzień, miesiąc… a za miesiąć sobie myślę, czemu nie zrobiłam tego wcześniej. I tak zawsze. Ostatnio próbuje z tym skończyć, ale nie jest łatwo. Tak czy siak uporządkowanie sobie ,,rozsiania” w głowie jest nie lada wyczynem. Także brawo! :D Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>