Wyzwanie ogrodnicze: Czy kwiaty dają szczęście?

20160820_124845[1]

Chciałabym wszem i wobec zakomunikować wszystkim moim czytelnikom, gdy nadejdzie miesiąc o nazwie wrzesień nie będzie mowy o szkole, a za to pomówimy o wakacjach, ponieważ przygotowałam już nowy cykl (ale to niespodzianka) i kilka wpisów. Dotychczas posty ukazywały się 2 razy w tygodniu teraz nadejdzie czas tygodniowych wpisów ze względu na naukę, jaka odbędzie się w placówce szkolnej.

W skrócie i po polsku we wrześniu o wakacjach i wpisy będą raz na tydzień, bo będzie szkoła. Coś mnie wzięło na prozę. Wracając… Ostatnio naczytałam się dużo o ogrodnictwie. Mówili, że to uszczęśliwia postanowiłam, więc to sprawdzić.

Na samym początku miałam wybrać sobie jakiegoś kwiatka, (zakupy w centrali ogrodniczej). Roiło się tam od ładnie pachnących różowych, po ślicznie wyglądające zielone. To było naprawdę odprężające (szczególnie, że lubię zakupy i że nie płaciłam za nie ja)! Wybrałam, więc śliczne wrzosy, które przypominały mi z zapachu taką łąkę… O czym to ja… Następnie wybrałam piękną białą doniczusię i zabrałam się do pracy. Przesadzanie zajęło mi niecałe 3 minutki. A jaki uśmiech na twarzy z wykonanej roboty!!!  :-D Pod koniec wybrałam tylko miejsce gdzie go postawiłam. I tak już sobie siedzi starannie podlewany jakieś 2 tygodnie. Nadal uśmiech nie oddala się od ucha!

Podsumowując ogrodnictwo naprawdę daje satysfakcję i szczęście.

Jeden komentarz do “Wyzwanie ogrodnicze: Czy kwiaty dają szczęście?

  1. Ja mam w domu tylko dwa kwiaty. Były trzy, ale jeden po roku podlewania okazał się być sztuczny… no więc mam jakiś kwiat, co zrzuca masę liści 24/h i kaktusa Franka, który wygląda jak przyrodzenie bez jednego jądra. Ale liczę, że mu wyrośnie. W ogrodzę mam masę, ale boje się os :D. Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>